1/14

ВИЛА ПОСЕИДОН - Калитеа

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила самата вила не нуди, но има на 30м веднаш до хотелот Маргарита и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. На секоја соба и следуваат по 2 лежалки и чадор на плажа, без доплата кои се нумерирани по самата соба во која се престојува и истите не смеат да се менуваат со друга бројка на соба.
Трокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет, балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истите се лоцирани на трет кат и има клима и wi-fi. Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и две единечни стандардни легла, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима и wi-fi. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса), на трет кат со страничен поглед на море, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.


Услови за рана разервација: 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рана резервација ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација и истите се резервираат со 30% аконтација. Првите две и последните две се промо цени. 

ПОАЃАЊЕ СЕКОЈА НЕДЕЛА

ПОАЃАЊЕ СЕКОЈА САБОТА

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
    • 7 ноќевања во студио.
    • Туристички придружник за време на патувањето.


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
    • Автобуски превоз.
    • Задолжително патничко осигурување.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор) – 35
по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40
по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек) - Трансфер до Удово – 40
по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35
по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35
по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35
по лице
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон) - 30
по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30
по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35
по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35 по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30
по лице


Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 од редовната цена за Скопје и 15 од Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год - 10
попуст
 
 
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е валиден за промо термините).
* Попустите не може да се комбинираат.
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител.
* Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
* Важат Општите услови на СКТМ.
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ - ХАЛКИДИКИ:
- 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
- 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
- 4:00 Скопје (Дрводекор)
- 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
- 5:00 Неготино (БП Неготино)
- 5:40 Удово (БП Удово)
- 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА - ХАЛКИДИКИ
- 4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
- 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
- 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
- 2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
- 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
- 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ - ХАЛКИДИКИ ВО САБОТА:

05:40 Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

07:00 Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

06:00 Скопје (Дрводекор)

06:30 Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

07:00 Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

07:40 Удово (бензинска пумпа, Удово)

08:00 Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред секое поаѓање ве замолуваме да се информирате во агенција. Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
LogoSKTM-120.png

©2018-2020 by Golden Tour. All rights reserved.