1/10

HOTEL ST. IVAN RILSKI 4* - BANSKO

Попуст за рана резервација:

За периоди 09.12.2022 - 23.12.2022 и 11.01.2023 - 27.01.2023 и 26.02.2023 - 09.04.2023 и 28.01.2023 - 25.02.2020 15% попуст за рани резервации за резервации направени до 31.10.2022 и депозит од 50% до 10.11.2022

10% попуст за рани резервации за резервации направени до 15.11.2022 и депозит од 50% до 05.12.2022

 

За периоди 24.12.2022 - 29.12.2022 и 02.01.2023 - 10.01.2023 и 30.12.2022 - 01.01.2023

15% попуст за рани резервации за резервации направени до 31.10.2022 и депозит од 50% до 10.11.2022

10% попуст за рани резервации за резервации направени до 15.11.2022 и депозит од 50% до 05.12.2022

НЕ е можно да се прават промени за резервации со попусти на EB 

Попустите на Early booking НЕ важат за Доплатите кој можете да ги видите под табелата!

Дополнителни попусти:

7=6, 10=9, 14=12 валидни за престој во периодите 09.12.2022 - 23.12.2022 и 11.01.2023 – 27.01.2023 и 26.02.2023 - 09.04.2023 

Цените се изразени во евра по лице.

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок

Бесплатно користење на Спа центарот

Трансфер до првата станица на ски-лифтот Гондола, закажан на рецепција

Хотелско осигурување, 9% ДДВ

Максимална пополнетост:

Еднокреветна соба - 1 лице

Економска двокреветна соба - 2 лица

Стандардна двокреветна соба - 2 + 1 лице

Студио - 2 + 1 лице

Семеен стан - 2 + 2 лица

Попусти:

Дете до 5.99 години со 2 возрасни бесплатно

 

Доплати:

Божиќна вечера (по избор) - 35,00 евра за возрасен и 18,00 евра по дете 2 - 10,99. год

Новогодишна вечера (задолжителна) - 90,00 евра по возрасен и 45,00 евра по дете 2-10,99 г.

Деца до 5.99 бесплатно и немаат мени

Промена од Stuido/APP во add.building во хотелски дел - 35,00 евра плаќаат гостите на лице место

Вечера - 16,00 евра по возрасен на ден и 8,00 евра по дете 6-11,99 г.

Се вклучено - 12,00 по возрасен и 6,00 евра по дете 6-11,99 г. 

Подземен паркинг - 10,00 лева дневно (на лице место)

Домашни миленици - 10,00 лева дневно + 30 лева по престој (на лице место) (на барање)

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk