top of page

Хургада (Чартери од Скопје со Air Cairo)

Minamark Beach Resort 4*

WK0A7464.jpg
WK0A7392.jpg
beach29.jpg

Побарајте понуда на 072 220 528 | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен во срцето на центарот на Хургада и 10 км од аеродоромот.

Сместување 

Располага со вкупно 300 соби, секја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга 

All Inclusive - се вклучено

Содржина
Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, барови покрај базенот. Доктор, чување деца, перење, rent a car, фен за коса, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата. Интернет Wi-FI во лоби е бесплатно.

Плажа
Приватна плажа на хотелот, камчиња, лежалки, чадори за сонце се бесплатни, пешкири за плажа се со депозит.

Спорт и Забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг-понг се бесплатни. Спортови на вода, масажа, куглање, билијард се со доплата. Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, Мини клуб за деца од 04 до 12 години со игралиште.

MERAKI Beach Resort (Adults Only) 4*

meraki_beach_resort__adults_only_.jpg
250910361.jpg
204682116.jpg

Побарајте понуда на 072 220 528 | All Inclusive

Положба

Хотелот се наоѓа во стариот дел на Хургада на 500м од центарот и 13км од аеродромот.

Сместување

Хотелот располага со 270 соби кои се специјално дизајнирани и комбинираат Бохемски стил со атмосфера за пријатен престој. Сите соби имаат модерна бања со туш, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, клима уред и балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржини

Хотелот новоотворен и е ексклузивен само за возрасни. Освен главниот ресторан, хотелот има 6 А ла карт ресторани, 6 барови со различна атмосфера, дискотека, бројни продавници и др.

Плажа

Хотелот има сопствена песочна плажа, која е една од најубавите во Хургада.

Спорт и забава

Хотелот има базени, 2 тобогани, центар за нуркање, спа центар со соби за третмани и масажи.

Sea Gull Beach Resort 4*

Seagull General View2.jpg
pool 1_374bc_lg.jpg
P1911540.jpg

Побарајте понуда на 072 220 528 | All Inclusive

Положба 

Хотелот се наоѓа на самиот брег, во туристичкиот центар на стариот дел на Хургада, Sakala, во близина на многу објекти: барови, ресторани, продавници и трговски центар. Од најновиот центар, Memsa, е одалечен околу 5 километри , а од аеродромот 10 километри. Се состои од две згради, секој има свој прием, ресторан и песочна плажа.

Сместување

Постојат вкупно 711 соби опремени со бања (туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Гостите имаат пристап до 2 главни ресторани (Клеопатра и Нефертити), 5 ресторани од различни национални кујни (од кои 3 се вклучени во All Inclusive, освен во ресторанот на морска храна и кинески), 8 барови (лоби, неколку во на плажа и на базен), диско, интернет кафе, салон за убавина, кино, сервис за перење и пеглање, трговски центар со 150 продавници. Крпи, лежалки и чадори по базенот и на плажа се достапни за гостите.

Плажа

Хотелот има две плажи, од кои едната е песочна лагуна со постепено влегување во вода, а другата на влезот во морето има корали и понтон. Гостите можат да ги користат двете плажи, без разлика во која зграда се сместени.

Спорт и Забава

Во прилог на хотелот има 5 надворешни базени (2 се загреваат во зима) базени за деца и возрасни,  има аква парк со 9 тобогани и водопади, пинг-понг, тениски игралишта, сквош игралишта, одбојка на плажа, билијард, спортови на вода и нуркање центар. Спа центарот вклучува: сол соба, турски и парни бањи, сауни и масажа соби. Професионалниот анимациски тим организира дневна и вечерна забава за сите гости, а најмладите, покрај детскиот Аква парк, имаат и игралиште, клуб и детско мени во ресторанот.

Royal Star Beach Resort 4*

royal_star_beach_resort_638.jpg
royal_star_beach_resort_647.jpg
royal_star_beach_resort_640.jpg

Побарајте понуда на 072 220 528 | All Inclusive

Положба

Овој хотел лоциран во Ел Дахар (стара Хургада) е сместен на сама плажа и е одалечен 4.7 км од новата Марина во Хургада и 9 км од аеродоромот

 

Сместување

 Располага со вкупно 212 соби, секoја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса

Услуга
All Inclusive - се вклучено

Содржини

Хотелот располага со главен ресторан во кој се служат специјалитет од интернационална кујна,лоби бар и снак бар, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон

Плажа

Хотелот располага со прекрасна сопствена песочна плажа.

Спорт и забава 

На љубителите на спорт на располагање им е надворешен базен, пинг понг, билјард,пикадо, разни спортови на вода, спа центар со сауна, парна бања, џакузи и простории за масажи. За најмалите гости хотелот располага со мини клуб.

LABRANDA Royal Makadi 5*

89459192.jpg
ice-237115296-71866779_3XL-864555.jpg
220603604.jpg

Побарајте понуда на 072 220 528 | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен на сама плажа е одалечен 35 км од центарот на Хургада и 30 км од аеродоромот.

Сместување

Располага со вкупно 505 соби, секоја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Хотелот  нуди низа ресторани и уникатна променада со неверојатни ресторани за јадење: грчка таверна, бургер ресторан во Rock & Roll стил, ориентален, италијански, кубански и азиски ресторани.

Плажа

Хотелот се наоѓа во неверојатен амбиент во заливот Макади, со поглед на сопствената беспрекорна приватна плажа.

Спорт и Забава

Хотелот исто така, има два базени за возрасни и детски базен. Еден од базените за возрасни е свежа вода, додека другиот е базен со солена вода. Гостите исто така имаат пристап до фитнес центар, тениски игралишта, сквош и стрелаштво. Хотелот е дизајниран со семејства во умот. Како резултат на тоа, посветен детски базен додава дополнителна вредност за семејствата со мали деца. Дополнително, одморалиштето има активен детски клуб. Вториот е место каде што децата можат да цртаат и да учествуваат во разни други активности.

Sea Star Beau Rivage 5*

204252394.jpg
7895025.jpg
291844925.jpg

Побарајте понуда на 072 220 528 | All Inclusive

Положба

Одалечен на 2 км од страиот дел на Хургада - Ел Дахар и 9 км од центарот на Хургада. Од аеродромот одлачен е 10 км.

Сместување 

Располага со 239 соби, сите опремени со купатило, фен, ТВ, телефон, клима, фрижидер, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржини

Покрај главниот ресторан, хотелот располага со уште 3 A la carte ресторани (инталијански, морски и грил) повеќе барови (панорамски, покрај базен и на плажа), дискотека, менувачница, банкомат, сеф на рецепција, сервис за перење, продавници, фризерски и козметички салон како и интернет центар.

Плажа

Хотелот се наоѓа на песочна плажа и дел на кој е изграден понтонски мост кој води до корален гребен.

Спорт и забава

Гостите на хотелот на располагање имаат 3 надворешни базени, билјард, одбојка на песок, гњурачки клуб, мини голф, терени за сковш, пинг понг, пикадо. Во состав на спа ценатрот има парна бања, сауна, џакузи, простории за масажа. За најмалите гости на располагање се детски базен, мини клуб и мини диско. Професионален тим на аниматори е задолжен за дневна и вечерна анимација за возрасните и децата.

Desert Rose Resort 5*

176032898.jpg
176034413.jpg
223548107.jpg

Побарајте понуда на 072 220 528 | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен на сама плажа е одалечен 20 км од центарот на Хургада и 12 км од аеродоромот.
Соби: Хотелот има 912 соби и апартмани современо опремени, со бања, ЛЦД САТ ТВ,клима, сеф, балкон или тераса.

Сместување 

Хотелот има 912 соби и апартмани современо опремени, со бања, ЛЦД САТ ТВ,клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга
All Inclusive - се вклучено.

Содржина:

Хотелот има еден главен и два а ла карт ресторани, 8 барови, дискотека, интернет центар, театар на отворено, дискотека, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон.

Плажа:
Хотелска песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири за на плажа, бесплатно.

Спорт и забава:

На располагање на гостите се три базени, од кои еден олимписки, со посебен дел за најмладите, игралишта за одбојка, фудбал, тенис, билјард, пинг понг, спортови на вода, спа центар,фитнес сала. Хотелот организира разни анимации за своите гости.

Caribbean World Soma Bay 5*

STRL0056_c5ea2_lg.jpg
STRL0095_18bd2_lg.jpg
STRL7874-HDR-Edit_ac505_lg.jpg

Побарајте понуда на 072 220 528 | All Inclusive

Положба

Овој хотел се наоѓа во заливот Сома Беј, 40 км јузно од центарот на Хургата и 35 км од аеродромот

Сместување

Хотелскиот комплекс се состои од 14 двоспратни вили, во кои има 529 соби и апартмани. Сите соби се комфортни со површина околу 50 м2 и опремени со купатило, фен, ТВ, клима, сеф, мини бар, балкон или тераса.