top of page

HOTEL MURA 3* - BOROVETS

Хотелот со 3 ѕвезди Moura е типичен планински хотел сместен во самиот центар на Боровец и веднаш преку лифтот во кабината. Комбинира храбар дизајн со динамични бои и нуди бесплатен Wi-Fi интернет пристап и бесплатен простор за скијање. Хотелот располага со 46 двокреветни соби, 19 трокреветни, 17 еднокреветни соби, 1 семејна соба и 1 апартман. Секоја соба има сопствено купатило, телефон, сателитска ТВ и некои од нив имаат тераси. Хотелот располага со ресторан со капацитет од 200 седишта, лоби-бар со камин и конференциска сала со 250 седишта / поделена во три посебни модули /, целосно опремен.

Попусти за рани резервации :

20 % Попуст за резервации направени до 31.10.2022 и платени 100% до 10.11.2022

15% Попуст за резервации направени до 30.11.2022 и платени 100% до 10.12.2022

10% Попуст за рани резервации направени до 15.12.2022 и платени 100% до 20.12.2022

Дополнителни попусти:

6 ноќи = 7 ноќи , 12 ноќи = 14 ноќи валидни за престој во период 01.12.2022 - 22.12.2022 и 06.03.2023 - 20.04.2023

* Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

Цените се изразени во евра по соба, ноќевање со вклучен појадок и вечера.

1 ноќевање со појадок или појадок и вечера
Бесплатно користење на фитнес, детско игралиште, складиште за скијање, Wi-Fi
wi-fi /паркинг- 5 евра на ден
надворешен СПА центар - 5 евра на 2 часа
Хотелско осигурување, такса за одморалиште, 9% ДДВ

Максимум капацитет:
Мала двокреветна соба - 2 возрасни
Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете
Двокреветна соба LUX - 2 возрасни + 2 деца
Трокреветна соба - 3 возрасни

Намалувања:

Дете /0-3,99 години/ - бесплатно – без услуги Прво дете и второ дете 4 - 12,99 год. на дополнително легло 50% попуст Дете 4 - 12,99 год. на редовно легло без попуст Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page