top of page

HOTEL DRYADES SIVIRI

Хотелот Дриадес се наоѓа на 2 километри од Сивири-Фурка на полуостровот Касандра. Поставен е среде борова шума на ридот над морето и нуди базен со прекрасен поглед кон заливот Термаикос и планината Олимп.

Хотелски соби се светли и проветрени и располагаат со опремени балкони и поглед кон морето. Во сите соби има клима уред (со доплата), телевизор, минибар и стандардна бања. Хотелот располага со 7 двокреветни соби, 7 мини семејни соби и 3 апартмани.

Познат по своите традиционални грчки домашни рецепти, ресторанот во хотелот служи вечера од страна на базенот со неверојатни погледи кон зајдисонцето. Хотелот располага и со затворен бар и бар покрај базенот.

Калитеа е оддалечена на 9 километри додека познатата плажа Посиди е на 10 км. Хотелот нуди бесплатен паркинг.


МИНИМУМ ПРЕСТОЈ:

25.04.19 - 11.06.19 (2 ноќевања)

12.06.19 - 23.07.19 (3 ноќевања)

24.07.19 - 21.08.19 (4 ноќевања)

22.08.19 - 31.08.19 (3 ноќевања)

01.09.19 - 01.10.19 (2 ноќевања)

BB - ноќевање со појадок | HB - ноќевање со полу пансион (доручек и вечера)

Понудените цени се по соба/ноќевање

АКЦИЈА ДО 30.04.19 ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА

10% ПОПУСТ НА ПОНУДЕНИТЕ ЦЕНИ! 

Цените се изразени во евра (1EUR = 62МКД).
ЗАДОЛЖИТЕЛНО! Во цените не е вклучено туристичка такса 0.5€ по лице на ноќ!

http://www.dryadessiviri.gr/en/

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page