top of page

ВИЛА ДИНА - Амудиа

Вила Дина се наоѓа на 90m од плажа, на 4 мин пешачење. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 3 лица и двоспaлни апартмани, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур (на лице место) за студиа и 6 еур ( на лице место) за Апартман, студиата и апартманите се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса .

 

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

 

Цените во табелата се дадени за НАЕМ за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

На промо цените не следува попуст

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 10.06.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 • Кавадарци (БП Макпетрол Дреново)-45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

 • Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

 • Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола - 45€

 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Возрасни лица над 63год – 10еур попуст од редовната цена

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените.
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page