top of page

ДУБАИ ЗА НОВА ГОДИНА

НОВА ГОДИНА ВО ДУБАИ - СО АВИОН ОД СКОПЈЕ

ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ 29.12/21-04.01/22 – 6 ноќи

Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во стандард двокреветна соба (плаќаат полна сума)

Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=61,8МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање)

*** СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА  - ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА ВО ПРОМОЦИЈА ***

НАПОМЕНИ​

Програма на патувањето - авиокомпанија TURKISH AIRLINES од Скопје, со вклучен 20 кг чекиран багаж и 7 кг рачен багаж и оброк согласно политика на авио компанија. Саатници на полетување и слетување се по локално време и согласно моменталнен ред на летање на TURKISH AIRLINES.

ПРОГРАМА

Прв ден - Полетување од СКОПЈЕ во 20.35. Слетување во Истанбул во 00.10 часот нареден ден. Полетување за Дубаи во 01.30 часот. Слетување во Дубаи во 07.00 часот. Трансфер до хотел. Пријавување – влез во соба е после 14 часот (доколку има слободна соба може да се чекира во хотелот и порано). Early check in на барање со доплата.

Предпоследен ден – одјавување од хотелот во 11 часот и слободно време до трансфер во 23 часот (late check out на барање со доплата).

Последен ден – Полетување за Истанбул во 02.40 часот. Слетување во Истанбул во 06.35 часот и полетување за Скопје во 08.50 часот. Слетување во Скопје во 08.15 часот.

 

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: 

Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на аконатција за резервација. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ: 

Во готово/ кредитни картички/ преку фактура - уплата на аконтација 50% од вкупната цена на аранжманот за резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање

ВАЖНИ НАПОМЕНИ И ДОПЛАТИ ЗА АВИОН И ХОТЕЛ ЗА ДОПОЛНИТЕЛЕН БРОЈ НА ЛИЦА:

  • Максимален број на лица во двокреветна соба се две лица. Дополнително возрасно лице или дете во соба со две возрасни лица – ЦЕНА НА БАРАЊЕ (без легло или на помошно легло се намалува комодитет на соба)

  • Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.

  • Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (согласно нови КОВИД протоколи)

  • Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците

  • Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)    

  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

  • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност

ВАЖНА НАПОМЕНА

  • За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден мимимум 6 месеци од датум на враќање на патување) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот:  goldentour.mk@gmail.com). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.   

  • НАПОМЕНА - Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

  • Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 61,8 mkd). Важат општите услови на патување на Golden Tour.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page