1/9

ASPEN GOLF AND SKI RESORT

Попусти за рани резервации  - Не валидно за НГ период (28.12-03.01):

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2021 и платени 100% до 10.11.2021 01.12.2021 - 27.12.2021 и 04.01.2022 - 31.03.2022
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2021 и платени 100% до 01.12.2021 важи за период 01.12.2021 - 27.12.2021 и 04.01.2022 - 31.03.2022

10 % Попуст за резервации направени до 14.11.2021 и платени 100% до 20.11.2021 важи за период 28.12.2021 - 03.01.2022

Дополнителни попусти:

6=7, 12=14 за престој после 08.01.2022

* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

Цените се изразени во евра.

Во цените е вклучено:
1 ноќевање со вклучен доручек, по соба
Користење на базен, сауна и фитнес
Бесплатен трансфер од хотелот до ски терените
Бесплатен паркинг

Доплата за НВ возрасен/за дете 6-11,99
10 €/ 5 €

Доплата за Ручек возрасен/за дете 6-11.99

8 €/ 4.50 €

Максимум капацитет:
Студио - 2 возрасни + 1 дете
Апартман со 1 спална соба - 2 возрасни + 2 деца 
Апартман со 2 спални соби - 4 возрасни + 2 деца 

Намалувања:
Дете до 5,99 години - бесплатно
Дете 6 - 11,99 години на дополнително легло со доручек, плаќа 50% од редовната цена по лице
Еднокреветна, плаќа 80% од редовната цена по соба

1 возрасен со 1 дете до 11.99 год. плаќа 80% од цената во Студио!
Возрасен на дополнително легло со доручек, има 30% попуст од редовната цена по лице.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО! Во цената не е вклучено туристичка такса 1,1 € по лице на ноќ!

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk