top of page

Апартмани Марио - Ксамил

Апартмани Марио се наоѓаат во Ксамил  град во јужна Албанија на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 100 метри или 2-3 минути одалеченост од плажа. Се наоѓа во близина на центарот на Ксамил. Вилата располага со 1/3 студија,  1/3 и 1/4 апартмани и дуплекс со две одделни спални. Прекрасни студија и апартмани со оценка од 9.4 oд 10 на букинг што ви дава комплетна слика и сигурност за убавината на овие апартмани. Комплетно се опремени со кујна, балкон, ТВ, клима вклучена во цена, сопствен тоалет, wifi, скара во дворот и паркинг за вашето возило.

Напомена

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз

 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

 • Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот

 • Употреба на клима е вклучено во цената

 • Вилата поседува WIFI интернет

 • Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи

 • Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

 • Ве информираме за новите настани околу Ковид-19-користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

 

 

ПРЕВОЗ:

 • Поаѓањето е во вечерните часови, еден ден пред дадените термини во табелата (секоја сабота)

 • Цена на повратен билет – 55€  

 • Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

 • Деца од 2-8 год. – 40€

 

Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето за Валона, Саранда и Ксамил се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

 

Време на поаѓање за  Ксамил:

21:30h Штип (Нова пошта)

22:00h Куманово (рафинерија, окта автопат)

22:30h Скопје (Хотел Вип)

23:15h Тетово (влез макпетрол)

23:50h Прилеп (Лукоил - Трансфер до Охрид)

00:30h Битола (Трансфер до Охрид)

00:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
01:30h Охрид (Аеродром влез)
01.45h Струга (кружниот тек излез)

 

Важни информации

 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 • За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

 • За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

 • За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

 • Побарајте Договор за патување

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page