top of page

ВИЛА АНЕМОХАДИ - Сивири

Вилата е лоцирана на 90м од плажа и 50м од центарот на Сивири. Располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и кауч на раскопување во дневната соба. Сите апартмани имаат сопствена тераса, комплетно опремена кујна, ТВ и клима уред (вклучен во цената). Постелината се менува еднаш во текот на престојот.

7% попуст за резервација со 50% уплата до 31.03.2023 / 

Доплата за остатокот од 50% до 30.04.2023

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената Е вклучено:

  • 7 ноќевања

  • Користење клима уред,

  • Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

  • Автобуски превоз

  • Патничко осигурување

  • Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче ( куче) 50 €

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики

Град – место                                                  поаѓање    возрасен    дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор                                         04:00            45 €                35€ 
Велес – БП Макпетрол-кружен тек               04:30            45 €                35€ 
Штип – паркинг пред пошта                           03:40            60 €                50€ 
Неготино – бензинска, Неготино                   05:00            45 €                35€ 
Граничен премин – бензинска Шимов         06:00            45 €                35€ 
Битола – Автобуска станица Транскоп        04:00            40 €                30€ 
Прилеп – БП Селида                                      03:15             40 €                30€ 
Струга – Хотел Дрим                                      02:15             50 €                40€ 
Кичево – БП Пуцко Петрол                           02:15             55 €                45€ 
Охрид – БП Лук Оил излез Битола              02:30            50 €                 40€ 
Ресен – Автобуска станица                           03;15            50 €                40€ 


ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време    македонско време    летовалиште
             15:15                              14:15                        Сивири
             15:00                              14:00                       Калитеа
             14:45                              14:00                     Полихроно
             14:30                              13:30                       Ханиоти
             14:15                              13:15                    Пефкохори
             16:00                              15:00                  Неа Потидеа


Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 61,8 денари.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА Голден Тур ( прочитај ги тука )

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page