top of page
1/7

ВИЛА НАТАЛИА - Пефкохори

Вилата се наоѓа во центарот на Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено; односно најразновидна забава за сите возрасти.Се наоѓа на 100 метри од долга песочна плажа.

Опис на објектот:
Вилата е составена од две згради, Анекс 1 и Анекс 2. Анекс 1 е на два спрата, анекс 2 е на еден спрат, само приземје. Вилата има сопствен ограден двор и зеленило, во собите: мал тоалет, кујна, телевизор и клима, интернет од 01.06

1/2+1 студио: еден многу мал брачен кревет (за возрасен со дете до 12 години) и еден единечен
1/4 апп анекс 1: еден брачен кревет во спална соба и 2 единечни кревети во кујна.
1/4 студио анекс 2: три кревети во спална и еден во друга просторија, кујната е во одделна соба

 

-15% попуст за резервација и уплата 100% до 31.01.2022

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања во € без попуст
Термините со промо цени не им следува попуст!
Во цената НЕ Е вклучен превоз!

Во цената Е вклучено:

  • 7 ноќевања во студио или апартман, (по избор)

  • Користење безжичен интернет

 

Во цената НЕ Е вклучено:

  • Превоз

  • Доплата за клима: 25€ за 7 ноќевања (се плаќа во објектот)

  • Патничко осигурување

  • Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
Попустите не може да се комбинираат,
Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.


Важат Општите услови на Т.А. Голден Тур.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page